Операта „Турандот“ во ново естетско руво

Операта „Турандот“ во ново естетско руво

Навидум едноставната приказна за доброто и злото, за суровоста и бездушноста кои ги победува љубовта, Џакомо Пучини, Џузепе Адами и Ренато Симони...

Уништен состанок

Уништен состанок

Многу мажи ја прават истата грешка - не ја препознаваат важноста на првиот состанок. Фактот дека го добиле нејзиниот телефонски број е повеќе од...

Уникатност, елеганција и авангардност во секое парче облека - Олгица Ѓоргиева

Уникатност, елеганција и авангардност во секое парче облека - Олгица Ѓоргиева

Следната година дизајнерката Олгица Ѓоргиева ќе го прослави деценискиот јубилеј од претставувањето на својата прва колекција на македонската модна...

Томас Харди, уште едно име во книжевната ризница на НАМПРЕС

Томас Харди, уште едно име во книжевната ризница на НАМПРЕС

Еден од најконтроверзните британски писатели во 19. век, Томас Харди, сега е преведен и на македонски јазик. Неговиот роман „Далеку од...

Македонскиот Давид Ганди - Никола Марковиќ

Македонскиот Давид Ганди - Никола Марковиќ

Кога бил десетгодишно момче, Никола Марковиќ сакал да "владее" во светот на брзините... Почнал да вози картинг и освоил неколку шампионски титули...

Факти за сапунот кои ќе ви го олеснат животот

Факти за сапунот кои ќе ви го олеснат животот

Сигурно мислите дека сапунот може да се употребува само под туш и воопшто во бањата како средство за хигиена. Но всушност тој е повеќенаменски...

Потрага по совршенство

Потрага по совршенство

Досега сте сретнале многу луѓе во својот живот. Со дел од нив сте биле и многу блиска. За колкумина од нив можете да кажете дека биле вистинската...

Совети за волуменозна коса

Совети за волуменозна коса

Долгата и бујна коса е сон на секоја жена без оглед на годините и стилот кој го негува. Овој сон за многу жени, кои не се родени со предиспозиции...

Бијонсе на потпетици

Бијонсе на потпетици

Од 500 до 1500 долари, Бијонсе не се грижи многу за тоа колку ќе чинат нејзините потпетици, најважно и е тие да бидат колку може пошарени, повисоки...

Најголемите митови за диетите

Најголемите митови за диетите

Сите знаеме по нешто за диетите, но често пати нашите сознанија се погрешни.   Со изгладнување до резултати Навистина погрешен пристап.

Петти мит за мажите

Петти мит за мажите

На мажите им се допаѓа кога и се препуштате на фантазијата. Мажите сакаат кога дома шетате во кус топ, без прерамки. На мажите им се допаѓа кога...

На мажите побрзо им слабее помнењето

На мажите побрзо им слабее помнењето

Истражувањето на научниците од клиниката Мајо спроведено врз лица постари од 40 години покажува дека процесот на слабеење на помнењето е побрз кај...

Заедничко живеење, без венчавка

Заедничко живеење, без венчавка

Жените се воспитани никогаш да не прифатат заеднички живот без претходно да се венчаат бидејќи, во спротивно, нема да дојде до тоа. Но денес е...

„Неисполнета музичка желба ми е џез албум“ - Нина Бадриќ

„Неисполнета музичка желба ми е џез албум“ - Нина Бадриќ

Требаше да поминат 20 години, неколку настапи како гостинка на други концерти во Македонија, соработка со браќата Тавитјан и девет албуми, за...

Најчести причини за појава на акните

Најчести причини за појава на акните

Акните, кожна болест која ја карактеризира воспалението на кожата и формирање митесери, обично се појавуваат на вратот, лицето, градите, на горниот...

Инвестирајте во своето здравје... значењето на ПАП тестот

Инвестирајте во своето здравје... значењето на ПАП тестот

ПАП тест е процедура со која се зема мал примерок клетки од грлото на матката и истиот потоа микроскопски се анализира. Тестот го добил името по...

Лекарите потврдија - откриен е лек за ХИВ вирусот

Лекарите потврдија - откриен е лек за ХИВ вирусот

Лекари од Барселона, Шпанија, веруваат дека пронашле лек за ХИВ - вирусот што предизвикува СИДА и со кој се заразени преку 34 милиони луѓе во...

Три главни причини зошто мажите ги оставаат добрите жени

Три главни причини зошто мажите ги оставаат добрите жени

Многу претставнички на понежниот пол честопати остануваат збунети по раскинувањето, бидејќи партнерот “до вчера” бил супер загреан за нив, а потоа...

 • Операта „Турандот“ во ново естетско руво

  Операта „Турандот“ во ново естетско руво

 • Уништен состанок

  Уништен состанок

 • Уникатност, елеганција и авангардност во секое парче облека - Олгица Ѓоргиева

  Уникатност, елеганција и авангардност во секое парче облека - Олгица Ѓоргиева

 • Томас Харди, уште едно име во книжевната ризница на НАМПРЕС

  Томас Харди, уште едно име во книжевната ризница на НАМПРЕС

 • Македонскиот Давид Ганди - Никола Марковиќ

  Македонскиот Давид Ганди - Никола Марковиќ

 • Факти за сапунот кои ќе ви го олеснат животот

  Факти за сапунот кои ќе ви го олеснат животот

 • Потрага по совршенство

  Потрага по совршенство

 • Совети за волуменозна коса

  Совети за волуменозна коса

 • Бијонсе на потпетици

  Бијонсе на потпетици

 • Најголемите митови за диетите

  Најголемите митови за диетите

 • Петти мит за мажите

  Петти мит за мажите

 • На мажите побрзо им слабее помнењето

  На мажите побрзо им слабее помнењето

 • Заедничко живеење, без венчавка

  Заедничко живеење, без венчавка

 • „Неисполнета музичка желба ми е џез албум“ - Нина Бадриќ

  „Неисполнета музичка желба ми е џез албум“ - Нина Бадриќ

 • Најчести причини за појава на акните

  Најчести причини за појава на акните

 • Инвестирајте во своето здравје... значењето на ПАП тестот

  Инвестирајте во своето здравје... значењето на ПАП тестот

 • Лекарите потврдија - откриен е лек за ХИВ вирусот

  Лекарите потврдија - откриен е лек за ХИВ вирусот

 • Три главни причини зошто мажите ги оставаат добрите жени

  Три главни причини зошто мажите ги оставаат добрите жени

Naslovna

Анкета

Во новата година сакам:
Нов автомобил. - 18.8%
Повеќе патувања. - 31.3%
Луксузна чанта. - 0%
Нова љубов. - 31.3%
Повеќе време за себе. - 18.8%

Вкупно гласови: 16
Гласањето во оваа анкета е завршено во: 28 Јан 2016 - 21:07

Најинтересно...


Алармни сигнали - црвенило и чешање
Навистина се непријатни, здодевни, но во ист
...
Исчистете го организмот од токсините
Мрсна храна, алкохол, торти, колачи и што уште
...
Детаљно чистење на организмот - детоксификација
Методот на лекување со маслиново масло поте
...
Емоцијата во песните ми е ас во ракавот - Елена Ристеска
Со Елена Ристеска темите за разговор секогаш
...
17 правила за долга коса
Повеќето жени најчесто изјавуваат дека не се
...
Маски и совети за убавина
Антистресна маска Маската со мед за кожа изл
...
Colgate

Реклами

Време

Скопје °C
Охрид °C
  23.10.2016 Wetter Ostsee
: